- Trendy w drukowaniu opakowań kosmetycznych
- Jak skutecznie trenować bicepsy na siłowni i dobrać odpowiednie hantle? Przewodnik dla początkujących i zaawansowanych
- Jak skutecznie łączyć ćwiczenia na siłowni: Kompleksowy przewodnik dla efektywnego treningu
- Jakie witaminy warto stosować: Kompleksowy przewodnik po suplementacji
- Twórz i inspiruj: zrób to sam z "Fajne rzeczy z niefajnych śmieci" i odkryj "Podstawkę korkową - Modlitwa Jabesa"
Dieta sport
Jaka dieta dla uprawiających sport?
Aby zadbać o swoje ciało i zdrowie, zaleca się wykonywanie 30 minut ćwiczeń fizycznych dziennie. Ale przed pójściem na jogging lub intensywne zajęcia zumby trzeba odpowiednio się odżywiać. Chociaż nie zaleca się ćwiczeń na pusty żołądek, należy jednak unikać niektórych pokarmów. Co należy lub nie należy jeść przed treningiem? A co po treningu?
Czy powinniśmy też pić przed sportem? Odpowiedź brzmi tak. Bardzo ważne jest, aby pić wystarczająco dużo przed, w trakcie i po ćwiczeniach , aby uniknąć odwodnienia, umożliwić transport składników odżywczych i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Picie rekompensuje straty wody związane z poceniem się , które mogą być bardzo znaczne w zależności od intensywności i czasu trwania ćwiczeń, temperatury i wilgotności powietrza. Bez nawodnienia może mieć dramatyczny wpływ na wydajność i zdrowie. Poza bardzo długotrwałym wysiłkiem wystarczy woda. W przeciwnym razie możemy zdecydować się na napoje energetyczne dostosowane do potrzeb energetycznych, witaminowych i mineralnych. Wodę można pić od dwóch do trzech godzin przed treningiem, zawsze małymi łykami, do 10 minut przed treningiem .
Co jeść przed wysiłkiem fizycznym?
Świeże owoce, takie jak morele, bogate w potas, żelazo, miedź i magnez czy banany. Jeśli chodzi o posiłki, stosujemy dietę bogatą w produkty bogate w skrobię, umiarkowanie w białko, aby nabrać formy podczas treningu. Jeśli trening odbywa się między popołudniową herbatą a kolacją, rozważ spożycie kromki pełnoziarnistego lub półpełnego chleba ze względu na jego błonnik. Osoby z nietolerancją glutenu mogą zdecydować się na chleb kasztanowy, który jest bogaty w potas.
Kiedy jeść przed treningiem?
Najlepsze rozwiązanie, aby być w dobrej formie podczas treningu to posiłek 3-4 godziny przed ćwiczeniami, aby dać organizmowi czas na strawienie posiłku. Unikaj spożywania orzechów, które są tłuste i mogą spowolnić opróżnianie żołądka, powodując dyskomfort trawienny. Suszone owoce, które są bogate w węglowodany.
Co zjeść na śniadanie przed treningiem?
Jeśli chodzi o śniadanie to wybieramy pokarmy o niskim indeksie glikemicznym, aby spalić kalorie, a zwłaszcza więcej tłuszczu. Zaleca się spożywanie odpowiedniej ilości białka, które spowalnia wchłanianie węglowodanów i jest przydatne dla funkcjonowania masy mięśniowej. Możesz na przykład zjeść plasterek szynki lub jajko na twardo; Zaleca się spożywanie zboża , prawdziwego paliwa dla organizmu. Sięgamy po chleb , suchary, makarony, ryż lub kaszę mannę.
Unikaj podjadania słodkich pokarmów przed treningiem , ponieważ powoduje to zbyt wysoki wzrost poziomu cukru we krwi. To właśnie wtedy dochodzi do katastrofy (hipoglikemii) podczas ćwiczeń.
Jeśli chodzi o napoje, kawa , herbata i napoje gazowane, podobnie jak wszystkie napoje zawierające kofeinę, muszą być ograniczone, ponieważ mogą nas odwodnić, gdy przekroczymy określoną dawkę.
Jaki posiłek po treningu sportowym?
Nie zawsze łatwo jest wybrać menu po sesji sportowej. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem jogi, biegania, tenisa czy siłowni, uczucie głodu zawsze się budzi. Równie dobrze możesz przygotować się na unikanie złych wyborów i utrzymanie dobrej kondycji.
Aby dobrze zregenerować się po treningu, wybieraj pokarmy, które wspomagają regenerację, takie jak mleko, owoce, warzywa i migdały.