Codzienne ćwiczenia

Regularne, codziennie ćwiczenia są bardzo ważne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla naszego samopoczucia. Podczas ćwiczeń uwalniane są pozytywne endorfiny, które wpływają korzystnie na nasz organizm. Mimo zmęczenia, po czasie będziemy czuć się zdrowsi i bardziej wypoczęci. Będziemy mieli więcej energii na zwykłe, codziennie czynności.

Potęga codziennej dawki ćwiczeń jest więc w związku z tym ogromna. Kluczowa jest zatem odpowiedź na pytanie, jak dużo czasu poświęcać na codzienne ćwiczenia? Tutaj sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Bez wątpienia, powinniśmy na takie ćwiczenia poświęcać przynajmniej 30 minut. Jeśli mamy jednak więcej wolnego czasu, godzinne ćwiczenia będą perfekcyjne – zdążymy porządnie się rozgrzać i zmęczyć, co w przyszłości przełoży się na coraz lepsze rezultaty ćwiczeń, coraz lepszą kondycję fizyczną i samopoczucie. Badania wykazały, że osoby codziennie ćwiczące zdecydowanie rzadziej umierają “przedwcześnie”. Warto pamiętać o równowadze we wszystkich elementach życia codziennego. 30 minut ćwiczeń nie wystarczy, jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia – w każdym wypadku powinniśmy zachowywać balans między aktywnością, a czasem poświęconym wyłącznie na siedzeniu.

Jakie pozytywne efekty przynosi nam codzienna dawka ćwiczeń i aktywności fizycznej? Oczywiście, przynosi ogromne korzyści związane z kondycją czy tez zwiększoną odpornością organizmu – osoby ćwiczące rzadziej chorują i lepiej wpływa na nie przebywanie na świeżym powietrzu. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają także na leczenie ciężkich chorób przewlekłych, dzięki ćwiczeniom wyniki pacjentów są lepsze. Ćwiczenia pozwalają nam także rozładować stres, a nawet wyleczyć problemy ze snem, w tym bezsenność. Na poprawę samopoczucia przekłada się również poprawienie wyglądu naszego ciała, zyskujemy dzięki temu pewność siebie. Osoby ćwiczące rzadziej popadają również w choroby takie jak depresja czy fobie społeczne.

Tak wiele korzyści, za tak niewielki wkład. Zupełnie za bezcen, poprawić możemy swój stan zdrowia, nasze zdrowie psychiczne, kondycję, wygląd ciała, podwoić naszą energię do codziennej pracy – to tylko dzięki poświęconej godzinie na dzienne ćwiczenia. Na szczęście żyjemy w czasach, w których coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest aktywność fizyczna. Mimo to, istnieje spora grupa osób którą nadal należy w tym temacie uświadamiać. Naszym jedynym przeciwnikiem na drodze do udanego i zdrowego życia jest lenistwo, które powinniśmy wyeliminować.