Aktywność fizyczna w okresie lockdownu. Czyli słów kilka o treningach personalnych online

Wielu miłośników aktywności fizycznej, dla których siłownia bądź treningowy plac przeznaczony do kalisteniki, stanowią swoisty rodzaj miejsca sakralnego, martwi perspektywa przyszłej izolacji. Jak to tak? Wypracowana w pocie czoła sylwetka, poddawana nieustannym próbą ma nagle zwiędnąć? Utracić wiele ze swego wspaniałego blasku, który nie ma się co oszukiwać, wymaga nie lada poświęceń i samozaparcia. Nic z tych rzeczy. Z pomocą przychodzi trening personalny online.

Co dalej kiedy tężyzna domaga się ćwiczeń

W obecnej sytuacji wielu ludzi, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez treningu na siłowni bądź placu przystosowanym do ćwiczeń z masą własnego ciała, przechodzi z konieczności na trening domowy. Wydaje się to poniekąd oczywiste i w pełni uzasadnione aktualnym trudnym stanem, z którym całe społeczeństwo będzie musiało zmagać się przez kilka kolejnych tygodni.
Kalistenika plus ciężary ( zazwyczaj lekkie) wydaje się tu połączeniem jak najbardziej na miejscu. Trening skomponowany z ćwiczeń z masą własnego ciała, opierający się na pompkach, podciągnięciach i przysiadach z dokładką podstawowych wariantów ćwiczeń z obciążeniem, może w wysokim stopniu zrekompensować aktualne braki fitnessowe. Dla wielu to jednak zdecydowanie za mało. Zwłaszcza dla tych ambitnych, dla których zdrowie i ambicja dbania o własną sylwetkę stanowi siłę napędową życiowych działań. W takiej sytuacji warto pomyśleć o treningu personalnym online.

Trening z trenerem za pośrednictwem internetu. Czyli krok w stronę wyższego poziomu fizycznego rozwoju.

Trening personalny przez internet to świetne rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów fizycznych zmagań z własnym ciałem. Taki rodzaj ćwiczeń, wsparty fachową poradą znającego się na rzeczy trenera, który wie co robi i czego oczekuje zainteresowany klient, może przynieść wiele korzyści. I to zarówno dla tych, którzy uważają, że na branży fitness zjedli już zęby jak i dla tych mniej zaawansowanych czy wręcz początkujących.
Ludzie zaawansowani w branży treningowej, którzy nie są jednak profesjonalnymi trenerami, myślą często, że ich wiedza a także doświadczenie osiągnęły punkt kulminacyjny. Innymi słowy twierdzą, że o ćwiczeniach wiedzą już wszystko. A do dalszego rozwoju potrzebne są im wyłącznie siłownia bądź plac przeznaczony do treningu. Nic bardziej mylnego. Biorąc pod uwagę fakt, że człowiek uczy się przez całe życie ich mniemanie często rozmija się z rzeczywistością. Zwłaszcza, że forma nietypowego treningu jaki wymusiła na wszystkich entuzjastach pandemia. Jako novum, bezwzględnie wymaga fachowej konsultacji. Przynajmniej na początku.

Dlaczego warto zdecydować się na trenera personalnego.

Po pierwsze trening personalny online jest stosunkowo tani. Oczywiście pułap finansowy uzależniony jest głównie od potrzeb klienta. Dlatego za usługę często można zapłacić sporo ale spieszę od razu dodać, że poniesione koszty będą absolutnie wymierne.
Oprócz treningu, fachowi trenerzy oferują również fantastyczne diety. Doświadczeni mogą skorygować pewne schematy, w których utknęli od jakiegoś czasu. Początkujący adepci otrzymają z kolei rewelacyjny pakiet ,,startowy”.
Kolejnym argumentem za rozpoczęciem współpracy z trenerem personalnym za pośrednictwem Internetu, jest w tych trudnych czasach pandemii, możliwość ,,socjalizacji”. Każdy miłośnik siłowni wie jak ważna przy treningu jest motywacja. Sam Arnold Schwarzenegger, niezwykły indywidualista, podkreślał rolę jaką przy ćwiczeniach zapewniają trenującym ich koledzy z siłowni. Takie wsparcie, na które zwrócił już uwagę człowiek będący ikoną kulturystyki, może właśnie zapewnić trener personalny. Motywacja w połączeniu z pasją i wiedzą na temat tego co się robi, to klucz do sukcesu na szerokim polu walki o formę i zdrowie.
Bezpieczeństwo, to kolejny istotna zaleta treningu personalnego przez internet. Certyfikowany trener doradzi co i jak należy robić aby uniknąć wszelkich kontuzji, naciągnięć i obić, które mogą być zmorą dla wszystkich trenujących. Tych mniej i bardziej doświadczonych. Zwłaszcza, co podkreślam w tym artykule po raz kolejny, w obliczu nowego bądź jak kto woli, nietypowego dla wszystkich treningu w domu. Do którego wielu zmusiła sytuacja pandemiczna.

Podsumowanie

Jak przedstawiłem w powyższym artykule, okres pandemii nie musi oznaczać dla wszystkich trenujących rezygnacji z ulubionych zajęć. Trening w domu w połączeniu z fachowym poradnictwem może wynieść dotychczasowy plan na zupełnie nowy poziom. Początkującym z kolei zapewni idealny start w i pomoże uniknąć niepotrzebnych trudności z jakimi każdy “świeży” z pewnością prędzej czy później mógłby się zetknąć.
Trening personalny przez internet to rozwiązanie odpowiednie dla każdego. Tanie, bezpieczne, pozwalające na czerpanie z relacji z trenerem, tak ważnej dla ćwiczącego motywacji. A także wsparcie dietetyczne.